Teknoloji

Windows 11, yakında Android fotoğraflarınızdan metin almanıza izin verecek

Microsoft Phone Link’in gelecek sürümü, Android telefonunuzla senkronize edilen görüntülerin içinden metin seçmenize ve kopyalamanıza imkan tanıyor. Özellik, şu anda “Release Preview Insider” sürümlerinde kullanıma sunuldu, dolayısıyla yakında herkesin kullanımına açılması bekleniyor.

Phone Link, Android telefonunuzdaki aramaları, mesajları, bildirimleri ve görüntüleri Windows bilgisayarınızla senkronize etmenize ve telefonunuzun tamamını paylaşmanıza olanak tanıyor. Ayrıca, yalnızca Bluetooth üzerinden bildirimleri, mesajları ve aramaları senkronize eden iOS cihazlarıyla da sınırlı bir şekilde de olsa çalışabiliyor.

Windows Ekran Alıntısı Aracı geçen yıl Phone Link’in görüntü paylaşma bildirimlerini aldığı sıralarda metin çıkarma özelliğine kavuştu, yani Ekran Alıntısı Aracı ile telefon fotoğraflarından metin ayıklama işlemi bir süredir mümkündü. Fakat bu güncelleme size bir kolaylık sağlıyor ve bunu uygulama içinde yapmanıza olanak tanıyor. Özellik, Phone Link’in 1.24051.91.0 sürümünde yayında.

Yapılan testlere göre OCR gayet iyi çalışıyor, ancak aynı kitap sayfası fotoğrafında Samsung ya da Apple’ın metin çıkarıcılarından daha fazla hata yaptığı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu