Haber

Türkiye NATO’dan çekiliyor!

NATO, Kahramanmaraş’taki depremlerin ardından Türkiye’ye gönderilecek 1000’den fazla konteynerden ilk 600’ü taşıyan geminin İtalya’dan ayrıldığını duyurdu.

NATO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre 600 konteyner taşıyan gemi, 19 Şubat’ta İtalya’nın Taranto limanından ayrıldı.

Sevkiyat, NATO’nun Napoli’deki Müşterek Kuvvet Komutanlığı ile NATO Destek ve İkmal Dairesi arasındaki koordinasyonun sonucu olacak ve amacı depremlerden etkilenen en az 4.000 kişiye geçici barınak sağlamak olacak.

Konteynerlerin önümüzdeki hafta İskenderun’a varması ve ekipmanların boşaltılarak şantiyeye teslim edilmesinin ardından kamp inşaatının başlaması bekleniyor.

NATO’dan daha önce yapılan açıklamada barınma tesislerinin gönderilmesi için en uygun lojistik ve nakliye seçeneklerinin değerlendirildiği, tesislerin kurulmasının ardından NATO ülkelerinin uygulamaya başladığı kış şartlarına uygun çadırların çevresine çadırlar kurulacağı belirtilmişti. Göndermek.

Normalde NATO’nun tatbikat ve operasyonlarında kullandığı karargah komplekslerinden oluşan tesislerde ısıtma, jeneratör ve tıbbi tedavi alanları gibi tesislerin de yer aldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu