Haber

Ordu’da trafik denetimlerinde 10 bin 366 araç kontrol edildi

Ordu’da polis ekiplerinin trafik kazalarını azaltmak amacıyla yaptığı kontrollerde, son bir haftada 10 bin 366 araç ve şoförünün denetimi yapıldı.

Polisten yapılan açıklamada, Ordu genelinde son bir haftada 36 yaralanmalı trafik kazası meydana geldiği ve bu kazalarda 46 kişinin de yaralandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince trafik kazalarının azaltılmasına yönelik yapılan kontroller kapsamında 45 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 49 sürücüye modifiye araç kullanmaktan, 24 sürücüye ise drift yapmak ve hatalı şerit değiştirmekten suç duyurusunda bulunuldu. 60 sürücüye kırmızı ışık ihlali, 669 sürücüye ise aşırı hız suçlaması yöneltildi. 29 sürücüye trafik sınırlarını aştığı gerekçesiyle, 29 sürücüye araç kullanırken cep telefonuyla konuştuğu için, 117 sürücüye emniyet kemeri takmadığı için, 58 sürücüye ise kask takmadığı için ceza uygulandı.

Ekipler tarafından yapılan diğer kontrollerin yanı sıra toplam 10 bin 366 araçta inceleme yapıldı, 2 bin 46 araç sürücüsüne çeşitli unsurlarla işlem yapıldı, 22 araç trafikten men edildi, 45 araç sürücüsünün ehliyetleri iptal edildi. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu