Ekonomi

Kripto yatırım fonlarından çıkışlar devam ediyor

Investing.com – Kripto para birimlerine dayalı yatırım fonlarından çıkışlar üst üste dördüncü hafta da devam etti.

CoinShares bilgilerine göre kripto varlık yatırım çalışmalarından çıkışlar 4. haftaya taşınırken, geçtiğimiz hafta toplam 54 milyon dolarlık net fon çıkışı kaydedildi. Son fiyat düşüşüyle ​​birlikte, şirketlerin yönetimindeki varlıkların maliyeti, Nisan ayındaki yıllık en yüksek seviyesinden sonra %13 düştü.

varlık bazında bitcoin Çalışmaları, geride bıraktığımız haftada 38 milyon dolarlık çıkışla en çok getiri sağlayan fon oldu. Böylece son 4 haftalık dönemde BTC işlerinden toplam çıkış 160 milyon dolara ulaştı. Bu, düşüş dönemindeki toplam çıkışların %80’inin BTC yatırım eserlerinden geldiğini gösterdi. Bu fiyata Bitcoin Short çalışmaları da dahil edilirse, Bitcoin yatırım fonlarından elde edilen çıktı 200 milyon doları aşıyor.

Çok varlıklı eserler, geçtiğimiz hafta 6.7 milyon dolarlık çıkışla Bitcoin’den sonra en çok çıkış yapan fonlar oldu. Bir diğer dikkat çeken konu da altcoin fonlarındaki düşük seviyeli giriş oldu. Ethereum 2015 yılında giriş 100 bin dolarla oldukça düşük kaldı. Ayrıca Kardan fon girişlerinde 500.000 $ kaydetti. 8 farklı altcoin fonuna küçük girişler olurken, Binance fonları 500 bin dolar çıkış yapan tek altcoin fonu oldu.

Bölgesel bazda ise çıkışların değerli bir kısmının Avrupa Bölgesi’nden geldiği görüldü. Toplam miktarın yaklaşık 35 milyon doları Avrupa’dan geldi. ABD’den çıkışlar 12.4 milyon dolar olarak görülürken bunun büyük bir kısmı Bitcoin Short çalışmasından kaynaklandı.

Author: Günay Caymaz

haberkagithane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu