Haber

Kozan’daki depremde ev hasar gördü

Adana’nın Kozan ilçesinde saat 08.44 sıralarında meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde, yamacı kesen kaya müstakil bir konutta hasara yol açtı.

Deprem nedeniyle kayalardan kopan taşların Kozan-Feke karayoluna devrilmesi sonucu yol trafiğe kapatıldı.

İlçenin bazı kesimlerinde depremin hemen ardından toz bulutu oluştu.

Kabaktepe Mahallesi’nde dağdan kopan bir kaya parçası Adem Yüksek’in tek katlı müstakil evine zarar verdi. Hasar gören konutta kimsenin olmadığı öğrenildi.

Kentte ve çevre illerde hissedilen deprem anında vatandaşların ve çalışanların binalardan çıkışı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Osmaniye ve Mersin’de olumsuzluk yok

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Osmaniye’de meydana gelen depremle ilgili şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Takibimiz ve taramalarımız devam ediyor.” sözünü kullandı.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da depremin kentte hissedildiğini belirterek, rastgele bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Adana’nın Kozan ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem kaydedildi ve depremin yerin 11,27 kilometre derinliğinde olduğu belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu