Teknoloji

Elon Musk, Apple’a karşı savaşında “barış imzalandığını” duyurdu

Elon Musk’a göre Apple, Twitter’da reklam vermeye başlamayacak. tamamen geriMusk bu yorumu Cumartesi akşamı özel uçağından yayınladığı bir Twitter Spaces sohbeti sırasında yaptı.

28 Kasım’da Musk, Apple’ın “Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurduğunu” söyledi ve platformun iOS istemcisinin App Store’dan kaldırılabileceğini iddia etti. Musk, takipçilerine Apple’ın reklamları yavaşlattığını söyledi ve ” İfade özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” sorarak sansür tartışmasını yeniden başlattı.

Musk’ın Apple’a karşı sesini yükseltmesinden iki gün sonra Tim Cook ile görüşme söylenmiş. “ Twitter’ın potansiyel olarak App Store’dan kaldırılmasıyla ilgili bir yanlış anlaşılmayı düzelttikdiye yazdı ve ekledi: “ Tim, Apple’ın bunu asla düşünmediği konusunda netti.” Apple’ın düşünmediği söylenen şey, Twitter’ı App Strore’dan atmak…

Ayrı bir gelişmede, Platformer’dan Zoë Schiffer Cumartesi günü Amazon’un Twitter’da yeniden reklam vermeye başlamayı planladığını bildirdi. Perakende devinin şirket, reklam platformunda bazı güvenlik ayarlamaları yapana kadar” yılda yaklaşık 100 milyon dolar harcamayı taahhüt ettiği bildirildi.

Apple ve Amazon’un Twitter’a geri döndüğü haberi, Musk’ın Ekim sonunda görevi devralmasından bu yana şirketin reklam gelirlerinin önemli ölçüde düştüğüne dair devam eden raporların ortasında geliyor. The Times’ın haberine göre Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nın ilk haftasında şirket, o dönemde elde edilmesi beklenen reklam gelirini açıkladı. sadece yüzde 20’ye ulaştı. Son haftalarda şirket, yılın son üç ayı için dahili gelir tahminlerini birçok kez düşürdü. Başlangıçta, Twitter’ın dördüncü çeyrekte yaklaşık 1,4 milyar dolar kazanması bekleniyordu, ancak bu ölçü o zamandan beri 1,1 milyar dolara düşürüldü. Musk daha önce çalışanlarına şirketin önemli bir mali sıkıntı içinde olduğunu söylemişti ve iflasınız” kesinlikle imkansız değil“Uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu