Ekonomi

BIST’te işlem gören 4 hisse senedinin yasağı kaldırıldı

Seans başından itibaren 4 hisse senedi BIST’te herhangi bir kısıtlama olmaksızın işlem görmeye başladı.

20 Eylül’de borsada işlem görmeye başlayan ve başladığı dönemde tavan serisi nedeniyle volatilite yüksek olan ADGYO hisselerine uygulanan yasak da bugün kaldırılacak.

İşte 26 Ekim Perşembe günü açılış sabah seansı itibarıyla kısıtlama olmaksızın alınıp satılabilecek hisse senetleri:

Atlantis Yatırım ( ATSYH)

ATSYH hisseleri 26 Ekim 2023 Perşembe günü seans sonunda bazı tedbirlerden kurtuluyor. BIST, bu hisselere uygulanan kredili işlem ve açığa satış yasağını, brüt takas uygulamasını, tek fiyat tekniğini, emir paketi kısıtlamasını ve internet emir yasağını kaldırdı. . Bu sayede ATSYH hisseleri daha esnek ve likit bir şekilde işlem görecek.

Emek Elektrik( EMKEL)

EMKEL hisseleri 26 Ekim 2023 Perşembe günü seans sonunda daha rahat bir süreç görecek. Borsa İstanbul bu hisselerdeki kredili alım ve açığa satış yasağına son verdi. Böylece EMKEL hisseleri daha fazla yatırımcının kullanımına sunulacak.

Adra GYO ( ADGYO)

ADGYO hisseleri, 26 Ekim 2023 Perşembe günü yapılacak seans sonunda daha fazla işlem seçeneği sunacak. Borsa İstanbul, bu hisselerdeki kredili işlem ve açığa satış yasağını kaldıracak. Bu sayede ADGYO hisseleri daha fazla yatırımcı tarafından tercih edilecek.

Nuh Çimento ( NUHCM)

NUHCM hisseleri, 26 Ekim 2023 Perşembe günü seans sonunda daha esnek bir şekilde alınıp satılabilecek. Borsa İstanbul, bu hisselerdeki kredili işlem ve açığa satış yasağını kaldırdı.

Bu yazı ilk olarak Halkarz.net’te yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu