Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.201 lira seviyesinden işlem görüyor.

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, süreci 1.201 lira seviyesinde görüyor.

Dün ons fiyatına paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı yüzde 1,02 oranında düşüşle günü 1.201 liradan kapattı.

Yeni güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı dünkü kapanış seviyesinden itibaren 10.50 prestijiyle süreci görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.970 liradan, Cumhuriyet altını 7.980 liradan satılıyor.

Dün günü 1.957 dolardan kapatan altının ons fiyatı bu dakikalarda yüzde 0,26’lık düşüşle 1.952 dolardan alıcı buluyor.

ABD’de bankacılık sektörü üzerindeki baskının resesyona yol açabileceği endişeleri fiyatlamaları etkilemeye devam ederken, First Citizens Bank’ın Bank of Silicon Valley’e (SVB) kredi ve mevduat satın alması, dünyanın en kötüsünün geleceğine ilişkin beklentileri güçlendirdi. kriz geride kalmış olabilir.

Analistler, ülkedeki enflasyonun güçlü seyrine rağmen bankacılık krizinin ardından ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yıl sonuna kadar faiz oranlarını 100 baz puan indirmeyi fiyatladığını belirterek, makroekonomik verilerin açıklanacağını da sözlerine ekledi. Fed ve piyasaların aynı beklentileri paylaşmaması nedeniyle önem kazandı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın konuşmasının yanı sıra ABD’de konut fiyat endeksi başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak 1.930 doların 1.930 dolar konumunda olduğunu söyledi. takviye ve 1.980 dolar altının ons fiyatında direnç konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu