Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler, Sağlık ve İçişleri Bakanlığı bütçeleri TBMM’de

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının 2023 yılı bütçe teklifleri TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlandı.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da milletvekilleri konuştu. GÜZEL Parti Küme Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hitaben yaptığı konuşmada, “Size kendi ağzınızdan söylüyorum sayın bakanım. ‘Haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını yakalıyoruz’ diyorsunuz. Bu 20 bin uyuşturucu demek. Aylık bayi, yılda 260 bin.İşte bu kadar.Satıcının nerede olduğu kullanıcı sayısını düşünmek bile istemiyorum.Ya matematiğin iyi değil ya da İçişleri Bakanlığın döneminde Türkiye’yi uyuşturucu merkezine çevirdin. .”

‘SAYGI DUYUYORUM’

Bakan Soylu, Dervişoğlu’na cevaben, “İYİ Parti grup başkan yardımcısının sözünü dinledim ve tavsiyesine uydum. Konuşma metnini bir iftiraya, hem devlete hem de bize tam bir hakarete dönüştürdü ve maalesef bir faciaya dönüştü. Türkiye Cumhuriyeti’nin tamamen suçlayıcı bir anlayışa sahip olduğunu ve Türkiye’nin teröre karşı büyük çaba gösterdiğini belirterek, “Tek bir cümleyi bile esirgemediği için üzgünüm. Bir şey demedim, söylemeyeceğim. Akşam benim dinlediğim gibi oturup anlatacaklarımı dinlemelerini tavsiye ederim. Ayrıca tek tek not alıp kendi içinizde bir muhasebe yapmanızı da tavsiye ederim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu