Haber

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin görevden alındı

ABD Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde prostat kanseri ameliyatı sonrasında idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’in taburcu edildiği bildirildi.

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, prostat kanseri ameliyatı sonrasında idrar yolu enfeksiyonu geçirmesi nedeniyle 1 Ocak’ta tekrar başvurduğu Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edilmişti. ABD Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bakan Austin, sağlık personeliyle yapılan istişarelerin ardından bugün Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nden taburcu edildi. İyileşme süreci devam eden Bakan, Bakanlığa dönmeden önce bir süre dinlenecek. Savunma Bakanlığı, doktorların tavsiyesi üzerine tam zamanlı olarak “Görevlerini uzaktan yerine getirecek” denildi.

Austin’in doktorları Dr. John Maddox ve Dr. Gregory Chesnut yaptıkları açıklamada şunları söyledi: “Bakan Austin, kaldığı süre boyunca iyi bir ilerleme kaydetti ve gücünü yeniden kazanıyor. Bir dizi tıbbi test ve değerlendirmeden geçti ve gereksinimleri karşılamak için cerrahi olmayan bakım gördü. kaldığı süre boyunca tıbbi ihtiyaçlarını karşıladı. Planlı fizik tedavi ve düzenli takiplerle evine taburcu edildi.” “Bakanın tamamen iyileşmesi bekleniyor. Bakan Austin’in prostat kanseri erken ve etkili bir şekilde tedavi edildi ve prognozu mükemmel. Kanseri için prostatektomi sonrası düzenli gözetim dışında planlanmış başka bir tedavisi yok” dedi.

Austin’in kanser tanısı günler sonra açıklandı

Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nden 9 Ocak’ta yapılan açıklamada, Austin’e geçen yıl Aralık ayında kanser teşhisi konduğu, kanserin tedavisi için 22 Aralık’ta prostatektomi adı verilen cerrahi bir işlemin uygulandığı belirtildi. Austin’in “şiddetli karın, kalça ve bacak ağrısı ve mide bulantısı gibi” komplikasyonlar nedeniyle 1 Ocak’ta tekrar hastaneye kaldırıldığı ve idrar yolu enfeksiyonu geçirdiğinin belirlendiği belirtildi. Austin günlerce hastanede yattığı ve ABD Başkanı Joe Biden’a bu konuda bilgi verilmediği için eleştirilerin hedefi olmuştu. -WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu