Haber

64 Gündür Enkaz Başında Bekliyor! “Belki Kemikleri Çıkarmak İçin…”

Depremin vurduğu Hatay’da Kılıç ailesine 64 gün boyunca ulaşılamadı. Peder Selahattin Kılıç, ‘Enkaz kaldırmanın başında bekliyorum, muhtemelen kemik çıkacak.’ söz konusu.

Depremlerin en yıkıcı olduğu illerden biri olan Hatay’da vatandaşlar ne yakınlarına ne de cansız bedenlerine ulaşamıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıkladığı son verilere göre hayatını kaybedenlerin sayısı 50 bin 399. Ancak kayıpların ölü sayılmaması nedeniyle bu sayının çok daha fazla olduğu iddia ediliyor.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre deprem günü Hatay Güzelburç Mahallesi’nde yıkılan binalardan biri de Element Apartmanı oldu. Dairede bulunan 108 kişi enkaz altında kaldı. Sökümle birlikte yangın çıktı. 15 kişi kendi imkanlarıyla dışarı çıkmayı başarırken, 6 gün süren aramanın ardından 66 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Enkazın tamamen kaldırılması için çalışma dün başlarken, apartman sakinlerinden 27’si halen kayıp.

Kılıç ailesinden haber alınamadı.

Enkaz altında ulaşılamayanlardan biri de Kılıç ailesi. Kılıç ailesi apartmanın 5. katında yaşıyordu. Binanın çökmesinin ardından Mustafa Kılıç, eşi Hasret ve kızları Aysel’e ulaşılamadı. Mustafa Kılıç’ın babası Selahattin Kılıç, enkaz kaldırma çalışmasının ardından şu ifadeleri kullandı:

“Oğluma, gelinime ve torunuma ulaşamıyorum. Hastanelere gidiyoruz ‘depremden sağ çıkmadı’ diyorlar, resmi kurumlardan bilgi alamıyoruz. Geçen gün bu enkazda üç kişi daha ölü bulundu. Çocuklarımın DNA örneği onlarla eşleşmedi. Şu anda 27 kayıp var. Enkaz kaldırılırken bekliyorum, belki bir kemik çıkar. Yangın da çıktı, yandılar mı bilmiyoruz. Kendileri çıksalardı, hastanede olsalardı bize ulaşırlardı. Kayıplar. Cenaze de yok.”

gulyalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu