Yaşam

SANATTAN İLHAM ALAN BİR İŞ BİRLİĞİ: IZIPIZI x MAGRITTE

Modanın ötesinde bir yaşam tarzıyla her yaştan insana ikonik gözlükler sunan IZIPIZI, Belçikalı sürrealist ressam René Magritte’in 125. yılını kutlamak için özel bir iş birliğine imza attı: IZIPIZI x Magritte.

Tıpkı René Magritte’in işlerinde yaptığı gibi, görünen ile görünmeyeni abartısız bir zarafetle iç içe geçiren bu özel tasarım koleksiyonu, sanatçının eserlerinden ilham alarak hayat buluyor. Dünyanın gerçekleri ile zihinsel imgeler arasındaki paralelliklerin çizilip yükseltildiği, şiire, mizaha ve gizeme bir övgü niteliğindeki okuma gözlüğü ve güneş gözlüğü koleksiyonu, her bir parçası Magritte’in ünlü eserlerinden esinlenerek 6 temadan oluşuyor.


Izipizi x Magritte Solar Serisi

Güneş #C – Kahverengi Boru
René Magritte’in en bilinen eserlerinden biri olan “This Is Not A Pipe” Izipizi Sun #C’de yeniden yorumlanıyor. Cam üzerine işlenmiş kahverengi, altın renkli picoların hakim olduğu tasarımı ve Magritte’in imzası, sanatçının eşsiz konuşma gücünü daha da somutlaştırıyor.

Güneş #C – Karanlık Ruh Hali
Şimdiye kadarki en cesur ve orijinal koyu renk ahşap tasarımına sahip Izipizi Sun #C Dark Mood, Magritte’in tarzı ve illüzyon kullanımıyla öne çıkıyor. Köşede, Magritte’in imzası olan gri-mavi kademeli camlar kristal çerçevelerde yüzer gibi görünürken, kollar çarpıcı, derin bir ahşap efektiyle kaplıdır.

Güneş #C – Bulutlar
Magritte’in değer verdiği bir tema olan Gökyüzü, İzipizi Sun #C Clouds ile bütünleşiyor. Magritte’in imzası olan kademeli mavi lenslerle Sun #C Clouds, bulutlu bir gökyüzünü çağrıştırır ve uçmaya davet eder.


Izipizi x Magritte Okuma Serisi

Okuma #D – Siyah Şapka

Magritte’in cam ve gözlük kolundaki kendi imzası ve alameti farikası melon şapka, Izipizi Reading #D Black Border ile birleşiyor. Bu siyah okuma gözlüğü, altın pikosu ve işaretleriyle ressamın zarafetine saygı duruşunda bulunuyor.

Okuma #D – Karanlık Ruh Hali
Bakışları aydınlatmak için şeffaf camlar, kristal çerçeveler, yüzü çerçevelemek ve dikkat çekmek için çarpıcı, derin ahşap efektiyle kaplı kollar… Şimdiye kadarki en cesur ve orijinal koyu ahşap tasarımıyla Izipizi Reading #D Dark Mood, Magritte’in illüzyon stiliyle bütünleşiyor.

Okuma #D – Ağır Kırmızı
Magritte’in tüm işlerinde karşımıza çıkan koyu kırmızı perdelere gönderme yapan Izipizi Reading #D Heavy Red, altın rengi pico deseni ve camlarında ve kol uçlarında yer alan Magritte imzasıyla sizi hayallerin ötesinde bir dünyaya davet ediyor.

İZİPİZİ x Magritte Koleksiyonu İstanbul Çağdaş Müzesi’nde satışta.

haberhacilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu