Haber

Sakarya Valisi Kaldırım, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü münasebetiyle açıklama yaptı.

Kaldırım yaptığı açıklamada, kurulduğu günden bu yana gücünü asil milletten, engin medeniyet birikiminden ve kadim idari sistemden alan polis teşkilatının tüm yurtta barış ve güvenin tesis edilmesi için özveriyle çalıştığını belirtti.

Takdire şayan hizmet anlayışıyla toplumun her kesiminin inancını ve takdirini kazanan örgütün 178. yılında kahraman polislerin haklı gurur ve heyecanını milletin de paylaştığına işaret eden Kaldırım, şöyle devam etti:

“Ülkemizin her köşesinde huzurun ve inancın teminatı olan emniyet teşkilatımız, herkese karşı devletimizin bekası, asayişin tesisi, halkımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz özveriyle çalışmaktadır. bugüne kadar üstlendiği misyon ve sorumlulukları yerine getirirken her türlü tehdide karşı duyarlı ve vatandaş merkezli hizmet anlayışımızla toplumun her türlü beklenti, ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak hizmet sunmak için büyük çaba sarf ettik, bundan sonra da bu görev bilinciyle misyonunu sürdürme kararlılığı ve kararlılığındadır.”

“Polis mensupları her türlü afette aktif görev yaptı”

Halkla el ele hareket eden teşkilatın Sakarya’nın barış kenti olmasına ve güvenlik açısından önemli başarılara imza atılmasına büyük katkı sağladığını vurgulayan Kaldırım, “Güvenlik sorumluluğuyla hareket eden Türk polisi. bugüne kadar görevlerini başarıyla yerine getirenler, yine bire bir azim, azim ve üst düzeyde azim gösterecekler.Görev bilinciyle çalışmalarına devam edeceklerine yürekten inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Emniyet mensuplarının bilgi, birikim ve güçlü kurumsal yapıları ile her türlü afet ve toplumsal olaylarda etkin hizmet yürüttüğüne işaret eden Vali Kaldırım, şunları kaydetti:

“Özellikle son dönemde ülkemizde meydana gelen ve birçok ilimizi etkisi altına alan ve ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen deprem ile son yıllarda meydana gelen sel ve yangın felaketlerinin yaşandığı bölgelerde, Çok değerli roller üstlenerek, vatandaşlarımızın acılarına derman olacak hizmetler üreterek, halkımızın inancını ve takdirini bir kez daha göstermiştir.Bu duygu ve inançlarla Türk Polis Teşkilatının 178. yılını en içten duygularımla kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan tüm polislerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazi ve emeklilerimize başsağlığı ve esenlikler diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu