Ekonomi

Rekabet Kurulu, Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş.’ye verdiği ihtiyati tedbir kararını uzattı.

Rekabet Kurulu, Türkiye Büyük Ligi ve 1. Lig maç özetlerinin yayın zamanlamasına ilişkin olarak Krea İçerik Hizmetleri ve Yapım AŞ’ye uygulanan kesintili tedbirin 2023-2024 döneminde de uygulanmaya devam edilmesine karar verdi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Kurul, şirketin soyut yayın haklarını “ayrımcı” ve “sömürücü” biçimde kullanması nedeniyle doğabilecek telafisi mümkün olmayan zararları önlemek için toplandı.

Kurul, “Türkiye Büyük Ligi ve 1. Lig maçlarının yayın hakları piyasasında meydana gelebilecek rekabet ihlallerini ve bunlardan doğabilecek telafisi mümkün olmayan zararları önlemek amacıyla, yayın haklarını satın alan veya satın alan Krea İçerik Hizmetleri ve Yapım AŞ; 2023-2024 futbol dönemi için açık televizyon yayın kuruluşlarında her hafta ve görüntülerin seyirciye ulaştığı her maç itibarıyla geniş özet görüntülerin ve haber hedefli sahnelerin eş zamanlı olarak yayınlanmasının sağlanması için geçici tedbir kararı almıştır. isteyen yayıncılar tarafından.

Rekabet Kurulu, Türkiye Süper Ligi ve Türkiye Süper Ligi yayın hakları kapsamında Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ hakkında geçtiğimiz yıl “haber görselleri” ve “geniş özet görseller” başta olmak üzere alt yayın hakları konusunda diğer yayın kuruluşlarına ayrımcılık yaptı. 1. Lig futbol maçlarında ayrımcılığa uğradı. Geçici önlem alınmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu