Yaşam

Kızılcık Şerbetinden RTÜK’ü Rahatsız Eden ve Cümle Yaptıran Sahneler

RTÜK’ün 5 kez yayınına ara verdiği Kızılcık Şerbeti, dün akşam yeni bölümüyle yayına başlayınca aniden yayından kaldırıldı. Söz konusu durum sosyal medyada yoğun tepki toplarken, RTÜK’ün radarına takılan Kızılcık Şerbeti’nin ceza almasına neden olabilecek sahneleri sizler için sıraladık.

Bildiğiniz gibi Show TV ekranlarında reyting rekorları kıran Kızılcık Şerbeti, sakıncalı olduğu gerekçesiyle RTÜK tarafından cezalandırılmıştı.

Nursema karakterinin istemediği biriyle zorla evlendirilip, birlikte olmak istemediği için pencereden aşağı atılmasının ardından RTÜK, dizi hakkında soruşturma başlatarak 5 kez yayın durdurma cezası verdi.

RTÜK kararıyla yayından kaldırılan ve yerine belgesel çekilen Kızılcık Şerbeti’nin dün akşam yayınlanan yeni bölümüne saatler kala neden olan sahneleri sizler için sıraladık.

RTÜK’ün soruşturma başlattığı bu sahne, toplumumuzda kanayan yaralarla kadına yönelik şiddete ve faili meçhul kadın cinayetlerine tepki gösterdiği için sosyal medyadan alkış aldı. Çünkü görmezden gelsek bile bu durumlar yaşanır ve unutulur.

Dizideki muhafazakar kısım aşırıya kaçmış ve Kıvılcım’ın yargıyı dağıtması RTÜK’ün dikkatini çekmiş olabilir.

?

Meşhur alkolsüz kolonya sahnesi!

?

Nursema’nın İbrahim’in yanında kalmak için yaptıklarını beklerken hüküm dağıttığı sahne!

Çünkü her zaman onlarla kalır…

Toplumsal yaralara mükemmel bir şekilde parmak basan Kızılcık Şerbeti umarız en kısa zamanda ekranlara döner!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu