İş

Karabük’te İşsizlik Oranı Düştü

Karabük’te geçen yılın ilk 10 ayında 14 bin 600 olan işsizlik oranı, bu yılın aynı döneminde yüzde 10,3 azalarak 13 bin 94’e geriledi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Ocak-Ekim döneminde Karabük Demir Çelik Fabrikası (KARDEMİR), Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve özel sektör gibi kurum ve kuruluşlarda yaklaşık 4 bin kişinin istihdam edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu sayının yıl sonuna kadar 5 bine ulaşmasının beklendiği ifade edilerek, “Ekim sonu itibarıyla Karabük İş Kurumu’nda 107 meslek grubundan 296 kişinin arandığı açıklandı.” bilgiler paylaşıldı.

Ayrıca geçen yılın ilk 10 ayında 14 bin 600 olan işsizlik oranının bu yılın aynı döneminde 13 bin 94’e gerilediği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Karabük’te istihdamın öncelikli görevleri arasında olduğunu belirterek şunları ekledi:

“Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana istihdam için çok çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu yıl 4 bine yakın yeni istihdam kapısı açılmış olsa da bunu artırmak için çalışıyoruz. KARDEMİR 300 kişiyi daha işe alacak” . Bununla ilgili çalışmalar tamamlandı.”

AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi’ne odaklandıklarını belirterek, “Burada birçok tesis açılacak. İlk etapta 5 bin kişiye istihdam bekliyoruz. Orada bu sayı hızla artacak. Daha önce de söylediğimiz gibi” dedi. İkinci bir KARDEMİR olacak. Amacımız “İlimizdeki işsizliği bitirmek. Bu amaçla yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, TSO ve diğer odalarla temas halinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

sarayonu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu