Haber

İngiltere, Polonya ile birlikte Ukrayna’da 2 geçici yerleşim yeri inşa edecek

İngiltere ve Polonya, Ukrayna’nın Lviv ve Poltava şehirlerinde 2 geçici yerleşim yeri inşa edecek. İngiltere, yaklaşık 700 kişiye barınak sağlayacak olan projeye 10 milyon sterlin katkıda bulunacak.

İngiltere ve Polonya, Rus saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Ukraynalıların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçiyor. Londra ve Varşova yönetiminin Ukrayna’nın batısındaki Lviv ve ülkenin orta kesimindeki Poltava kentlerinde 2 kesintili yerleşim yeri inşa etme kararı aldığı bildirildi. Londra’nın proje için 10 milyon sterlin (12,3 milyon dolar) fon sözü verdiği bildiriliyor. İki şehirde 700’den fazla kişinin konaklayabileceği belirtildi.

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, “Geçtiğimiz yıl boyunca Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin evleri, sivil altyapıyı hedef aldı ve Ukrayna halkı bunun bedelini ağır bir şekilde ödedi. en çok ihtiyacı olanlar.’ sözlerini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği saldırının ardından 118 bine yakın Ukraynalı’nın İngiltere’ye sığındığı ve yerinden edilenlerin barınma imkânının giderek zorlaştığı belirtiliyor. – VARŞOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu