İş

General Dynamics hisseleri ilk çeyrek kazanç tahminlerini kaçırdıktan sonra %1,2 düştü

RESTON, Va. – General Dynamics (NYSE:GD) 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve hisse başına kazançta (EPS) hafif bir düşüş yaşarken gelir beklentilerini aştı.

Şirketin EPS’si 2,88 dolar olarak gerçekleşti ve analistlerin 2,95 dolarlık tahmininin altında kaldı. Bununla birlikte, çeyrek geliri 10,73 milyar dolar olarak gerçekleşti ve 10,36 milyar dolarlık konsensüs tahminini aşarak bir önceki yılın ilk çeyreğine göre %8,6’lık bir artışa işaret etti. Hisse senedi, açıklamanın ardından piyasa öncesi işlemlerde %1,2’lik bir düşüş yaşadı.

Havacılık ve savunma şirketi ayrıca geçen yılın aynı çeyreğine göre %10,4’lük bir artışla 1 milyar dolarlık faaliyet kazancı bildirdi. Faaliyet marjları 20 baz puanlık mütevazı bir artışla %9,7’ye yükseldi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Phebe N. Novakovic bu çeyrekteki performansla ilgili olarak şunları söyledi: “İşletmelerimiz bu çeyrekte sağlam faaliyet sonuçları elde etti, G700 sertifikasyonunu beklerken bile marjlarını genişletirken gelirlerini ve birikmiş işlerini arttırdı.” Ayrıca Gulfstream G700’ün yakın zamanda FAA tarafından sertifikalandırılmasının Havacılık ve Uzay segmenti için olumlu bir gelişme olduğunu vurguladı.

General Dynamics’in birikmiş iş hacmi bir önceki çeyreğe kıyasla %4,4 artarak 93,7 milyar dolara yükselirken, Havacılık ve Uzay segmentinin birikmiş iş hacmi %6,2 arttı. Şirketin defter-fatura oranı bu çeyrekte 1’e 1 olarak gerçekleşirken, Havacılık ve Uzay segmenti 1,2’ye 1 gibi daha yüksek bir orana ulaştı.

Şirketin finansal sağlığı, çeyrek sonunda 1 milyar dolar nakit ve eşdeğerleri ile güçlü olmaya devam ediyor. General Dynamics bu çeyrekte 159 milyon dolar sermaye harcaması yaptı, 361 milyon dolar temettü ödedi ve 105 milyon dolar değerinde hisse geri satın aldı.

Geleceğe bakıldığında, General Dynamics’in görünümünden emin olduğunu belirten Novakovic, “Bu, 2024’e güçlü bir başlangıç ve görünümümüzden emin olmaya devam ediyoruz” dedi. Şirketin sağlam faaliyet sonuçları sunmaya ve marjları genişletirken birikmiş işlerini büyütmeye odaklanmasının önümüzdeki çeyreklerde de performansı artırmaya devam etmesi bekleniyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu