Haber

Erdoğan muhalefete

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da vatandaşlarla bir araya gelirken önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’nı eleştirdi. Erdoğan, “Hataları için çıkıp milletimizden özür dilemediler” dedi. söz konusu.

14 Mayıs seçimlerinde Adıyaman halkına ve Cumhur İttifakı’na verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adıyaman bizi tercih etti. Adıyaman’ı koşulsuz seviyoruz. Bu yaralı şehrin güzel insanlarını canı gönülden seviyoruz. 40 tane var. sahaya bin katılım Kimsenin çevremize rahatsız edici bir şekilde girmesine izin vermiyoruz.

85 milyonun ortasında kaç kanalın bizimle bağı var. Kötü gözler asla göremezdi. 50 bin deprem şehidimiz var. 50 bin deprem şehidimize Kemal Bey’in ekibi nasıl baktı? Bütün bu deprem bölgesiyle artık sana göre bir şey yok. Bunu nasıl söylersin? Olsan da olmasan da devletimiz kardeşlerimin yanındadır. AFAD’ı ile Kızılay’ın yanında. Bundan sonra seninle olacak. Şu anda konteyner kentlerin bulunduğu bölgede ciddi bir yaşam var. Siyasi tercihlerinden dolayı depremzedelerimizi eleştirenler bunu hiç anlayamadılar. CHP zihniyetinin sorunu, suçu kendilerinde arayacaklarına halkımızı suçlamalarıdır. Maalesef çok partili demokrasiye geçtiğimiz 14 Mayıs 1950’den bu yana kötü alışkanlıklarından vazgeçmediler.

Hatta gazete manşetleri küstahça “Togg milletin midesidir” diyor. Bir kere olsun “Biz nerede hata yaptık” sorusunu kendilerine sormuyorlar. 16’ncı, 17’nci Pazar seçimleriyle birlikte kaybettiler. Hatalarından dolayı milletimizden özür dilemediler. … Milletin gönlünü kazanmak yerine, korkutma siyaseti yaparak halkımızın oyunu kazanmayı düşünüyorlar.” .

Kibirli ve kaba tavırlarından asla vazgeçmezler. Hep aynı şeyi yapıyor ve her seferinde kesin sonucu bekliyor. Biz işimize bakıyoruz. Eserleri ülkemize kazandırmaya çalışıyoruz. Daha önce söyledim. Milletimiz bizi bir ölümlünün görebileceği her istasyona getirdi. Aziz milletimize daha büyük eserler kazandırmaktan başka ne gayemiz olabilir? Yıkılanın yerine daha uygun ve dayanıklı bir yer yapacağız, rahatsız olan kardeşlerimizi evlerine kavuşturacağız. Hedefimiz 319 bini bir yıl içinde olmak üzere 650 bin yeni konut yaparak deprem bölgesini eskisinden daha güçlü hale getirmek. Tüm bölgede temeller atıldı.

Hedefimiz Ekim Kasım ayı itibariyle kalıcı konut teslimlerine başlamak. İlk köy evlerini bayramda teslim ettik. 905 binden fazla çadır, 112 binden fazla konteyner kurduk. Şehirlerimizdeki barınma sorunlarına çözüm üretirken ticari hayatın canlanmasını sağlamıştır. Yüzyıl Türkiye vizyonumuzun önceliklerinin başında, kentlerimde depremzedeleri hayata döndürme hedefi var. Durmadan çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu