Haber

CHP’li Engin Özkoç Sabah Gazetesi ve ODATV hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP 27. Dönem Kümelenme Başkanvekili Engin Özkoç, “Avukatım Celal Çelik, Sabah Gazetesi ve ODATV’nin yalan ve iftira niteliğindeki sözde haberleriyle ilgili hukuki süreci başlattı.” Özkoç ve CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın avukatı Celal Çelik, “Sabah ve ODATV adlı sözde gazetelerin 12 Kasım 2023 tarihli ‘1,5 Milyar Kira’ başlığıyla çıkan sözde haber metinleri nedeniyle” dedi. Tamamen asılsız ve iftira niteliğinde içerik barındıran Sabah ve ODATV “Hakaret ve iftira suçlarının sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, red başvurusu da yapılmıştır.”

CHP 27. Dönem Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Sabah Gazetesi ve ODATV’nin yayınladığı “1,5 Milyar Kâr” başlıklı habere ilişkin hata raporu sunduğunu açıkladı. Özkoç, sosyal medya hesabından açıklama yaptı: “Avukatım Celal Çelik, Sabah Gazetesi ve ODATV’nin yalan ve iftira niteliğindeki sözde haberleriyle ilgili hukuki süreci başlattı.”

ÇELİK: “TEKRAR BAŞVURUSU DA YAPILMIŞTI”

Özkoç ve CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın avukatı Celal Çelik, konuyla ilgili sosyal medya açıklamasında şu bilgileri verdi:

“Sabah ve ODATV adlı sözde gazetelerin 12 Kasım 2023 tarihli yayınlarında, ” başlıklı sözde haber metinleri nedeniyle Sabah ve ODATV yetkilileri hakkında Hakaret ve İftira Hatalarından dolayı suç duyurusunda bulunulmuştur. Tamamen saçmalık ve iftira içeren 1,5 Milyar Kira” ve ayrıca YASAL UYARI başvurusu da yapılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu