Ekonomi

Burhaniye’deki Fırıncı Ekmek Asma Uygulamasını Sürdürüyor

SEFER TALAY

Burhaniye’de fırın işleten Mesut Gözaydın, “10 yıldır askıda ekmek kullanıyoruz. Askıda ekmek uygulaması sosyal bir proje. Çok güzel ve etkili bir hayır işi. Son dönemde artan ekmek fiyatları nedeniyle ekmek fiyatları arttı” dedi. Şu anda ilçemizde ekmek fiyatları 10 lira. “Ama maliyetlerimizden ve girdilerimizden ekonomik olarak faydalanmaya ve 7.5 liraya ekmek satmaya devam ediyoruz” dedi.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 10 yıldır fırın işleten Mesut Gözaydın, 10 liralık ekmeği 7,5 liraya satıyor. Ayrıca ekmek asma uygulamasına da devam ediliyor.

10 yıldır fırın işlettiğini anlatan Mesut Gözaydın, “10 yıldır askıda ekmek kullanıyoruz. Askıda ekmek uygulaması sosyal bir proje. Çok güzel ve etkili bir yardım çalışması. Ekmek fiyatları son dönemde oldukça arttı. artan maliyetler nedeniyle arttı. Şu anda ilçemizde ekmek fiyatları 10 lira. Ama biz maliyetlerimizden ve girdilerimizden ekonomik olarak yararlanıp 7.5 liraya ekmek satmaya devam ediyoruz. Bunu gücümüz yettiği kadar sürdüreceğiz. Halkımız bir çıkmazda. Kış nedeniyle mevsimsel olarak zor durumdayız. Geçimini sağlayacak parası olmayan yoksul vatandaşlarımıza da destek olmaya çalışıyoruz. Her iki taraftaki vatandaşlara da bir nebze olsun yardımcı olabilirsek “Bize bir faydası olduysa, yardımcı olduysa ne mutlu bize. bizi” dedi.

Emekli polis memuru Fuat Dalgıç ise, “Ekmek başka yerde 10 lira, burada 7,5 lira. Askıda da ekmek var. Güzel, güzel bir yöntem. Burada herkes yardım ederse fakirler faydalanır. Çok yeterli bir şey. İlçemizde, şehrimizde güzel bir olay.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu