Ekonomi

Borsa İstanbul güne kısmi yükselişle başladı

Investing.com – BIST 100 güne %0,24 artışla 8.063,12 puandan başladı.

BIST 100 endeksi dün önceki periyotlarda yüzde 0,72 artışla günü 8.044 puandan kapattı. Haftaya yükselişle başlayan endeks, 8.000 puan bandında ilerleme görmeye başladı ve Aralık ayının ilk haftasındaki seviyesine geri döndü.

BIST 100’de dün 70 hisse yükselirken, 25 hisse değer kaybetti. Endeksin günlük işlem hacmi 93 milyar TL olurken, bu işlem hacmi toplam hacmin %72,8’ini oluşturdu.

Bugün kısmen olumlu bir açılış yapan borsa ilk saatte yatay seyretti. iletişim, sigortaVe yiyecekBölümler güne olumlu başladı. Spor, mineralVe toplu taşımasektör güne ekside başladı. BankaVe HoldingLig güne yarım puanlık yükselişle başladı.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında açılışta AKSA, MAVİ, SKBNK, TTKOMVe ALARK, en çok yükselen hisseler oldu. ALFA, YEOTK, MIATK, EUPWRVe SDTTRHisseleri güne ekside başlayan hisseler arasında yer aldı.

Borsa İstanbulkarşısında DARDLVe MEGMTGüne tavan fiyattan başlarken en çok yükselen hisseler olarak kayıtlara geçti. SNPAM’iEn çok düşüş hissesi açılışta baz fiyatına gerileyen hisse oldu.

InvestingPro, borsa bilgileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu