Haber

Amerikan Türk Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü New York’ta kutlayacak

Amerikan Türk Cemiyeti (ATS), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını New York’taki ikonik The Plaza Hotel’de kutlayacak.

ATS’den yapılan açıklamaya göre, Suzan Sabancı’nın eş başkanlığını yaptığı Amerikan Türk Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümünü özel bir etkinlikle taçlandıracak.

Her yıl dünyanın dört bir yanından üst düzey katılımcıları bir araya getiren geleneksel gala yemeği, bu yıl da Cumhuriyetin bu değerli dönüm noktasını onurlandırmak amacıyla düzenlenecek. 13 Kasım’da The Plaza Hotel New York’ta düzenlenecek özel geceyle çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlanacak.

Merakla beklenen galanın hemen ardından Amerikan Türk Derneği de JPMorgan ile bir yatırım konferansı düzenleyecek. JPMorgan’ın New York’taki Genel Merkezi’nde gerçekleşecek konferansta Türkiye’deki yatırım fırsatları ele alınacak. Uluslararası yatırımcılarla seçkin iş insanlarını bir araya getirecek konferansa Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de katılması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Suzan Sabancı, “Amerikan Türk Derneği olarak her yıl geleneksel gala yemeğimizi çok önemli bir tema etrafında düzenliyoruz. Ancak bu yılın benim için ayrı bir önemi var. Çok heyecanlıyım. Bu tarihi anı uluslararası katılımcılarla paylaşın ve kutlayın. Türkiye Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık büyük başarısı, sadece bize değil tüm dünyaya ilham vermesi gereken bir dönüşümün coşkusunu taşıyor.” ifadelerini kullandı.

ATS olarak her yıl çok boyutlu etkinliklerle Türkiye’nin farklı yönlerini özellikle uluslararası katılımcılara tanıtmayı hedeflediklerini kaydeden Sabancı, “Yatırım konferansımızın, ülkemizin ekonomik dönüşümünün yaşandığı bu dönemde Türkiye’ye büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum. Ülke ivme kazanıyor.” bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu