Haber

Ağrı’daki Öğrenciler Hatay’daki Çocuklara Oyuncak Gönderdi

Ağrı’daki okullarda eğitim gören öğrenciler, 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen Kahramanmaraş ve Hatay’daki çocuklara oyuncak gönderdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Valiliğin koordinasyonunda il genelindeki okullar ile depremlerde en çok yıkım ve can kaybının yaşandığı illerden biri olan Hatay’daki okulların “kardeş okul” haline getirilmesi için çalışma başlattı.

Bu kapsamda kentteki öğrencilerin Hatay’daki çocuklara oyuncak göndererek dayanışma göstermeleri amacıyla “Abi Seni Unutmadık” projesi hayata geçirildi.

İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa Vali Mustafa Koç ve eşi Neslihan Gül Koç, öğrencilerle birlikte toplanan oyuncakları kutulara yerleştirdi.

Vali Koç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremin yıl dönümünde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Depremin ilk günlerinde Osmaniye’de “Koordinatör Vali” olarak görev yaptığını hatırlatan Koç, şöyle konuştu:

“Acılara, umutlara, sevinçlere, bazen de üzüntülere tanık olduk. Orada bizi umutlandıran, coşkumuzu artıran en önemli konulardan biri de asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz deprem felaketinin bu millet tarafından karşılanmasıydı. Devletimizin kurumlarıyla 7’den 70’e tüm farklılıkları bir kenara bırakarak, “Dünyanın da desteğiyle bunu yüzyılın dayanışmasına dönüştürdüler.”

Koç, depremde bölgeye her türlü yardımın sağlanması için devletin ve milletin elinden geleni yaptığını anlattı.

Devletin kısa sürede depremzedelere kalıcı konut teslim etmeye başladığını hatırlatan Koç, şöyle devam etti:

“Çocuklarımız arasında geleceğe umutla ve heyecanla bakmamızı sağlayan yardımlaşma ve paylaşma duygularını geliştirmeyi hedefliyoruz. Buradaki minik kalplerimizin de onlar gibi deprem bölgesinde zor şartlarda eğitimlerine devam etmek isteyen dostları var. Öğrencileri bu bilinçte tutmak, çocuklarımızda yardımlaşma ve paylaşma duygularını geliştirmek amacıyla projeyi yürütüyoruz.”

Proje kapsamında Hatay’daki okullar ile Ağrı’daki okulların kardeş okul olacağını belirten Koç, “Öğrencilerimiz oradaki kardeşlerine ulaştırılmak üzere temin ettikleri bu oyuncakları minik elleriyle paketlediler. en azından biraz daha keyifli olsunlar, yalnız olmadıklarını hissettirsinler diye. Oradaki arkadaşlarına teslim edilmek üzere yola çıktılar.” “Çıkacaklar. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Allah bir daha bu ülkenin başına böyle bir felaket gelmesin.” dedi.

Öğrencilerden Tenzile Yılmaz, arkadaşlarına oyuncak göndermekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Programa Vali Yardımcısı Bülent Şimşek ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu