Haber

Abdulbaki Dakak’ın ölümü: Kaçak medreselerin ‘fahri imamı’ serbest bırakıldı

AP, Urfa’da kayıp olarak aranırken Menzil tarikatına mensupların kurduğu Semerkand Vakfı’na ait olduğu belirtilen kaçak medresenin yanındaki ahırda ölü olarak bulunan Abdulbaki Dakak’ın yaşamını yitirmesinin ardından polis ekiplerince tutuklandı. Firari medresenin ‘fahri imamı’ dün gözaltına alındı. AP bugün yayınlandı.

Dakak’ın cesedinin bulunmasının ardından soruşturma kapsamında gözaltına alınan ‘fahri imam’ AP, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Dakak’ın gönderildiği kaçak medrese kapatıldı.

Ne oldu?

Urfa’nın Haliliye ilçesi kırsalındaki Karaali Mahallesi’ndeki evinden 15 Haziran’da çıktığı sırada 13 Haziran’dan beri kendisinden haber alınamayan 12 yaşındaki Abdulbaki Dakak’ın cansız bedenine ulaşıldı.

İddiaya göre, ne çocuk yurdundan çıktıktan sonra ne de ‘eğitim gördüğü’ kaçak medreseden ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. 12 yaşındaki Dakak, öğreniminin ardından Eyyübiye ilçesi İncirli Mahallesi’ndeki kaçak medresenin yanındaki ahırda asılı halde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu